Gwiazda XVIII Dni Kultury Francuskiej

Podczas tegorocznej Gali Finałowej Dni Kultury Francuskiej

wystąpi Małgorzata Bańka!

"Szaleńczo zakochana w piosence francuskiej wyruszyła do Paryża, żeby dźwiękiem poznawać świat. Od tamtej pory trwa jej podróż. Jej przewodnikiem jest fortepian, za nim podąża jej głos – dźwięczny, klarowny, jednocześnie subtelny i wyrazisty. Czasem idą razem, czasem się rozłączają, gubią, by za chwilę znaleźć się znów i wreszcie stopić w jedno. Raz przystają w zadumie, kiedy indziej zrywają do biegu. Niesie ich radość odnalezienia albo niezgoda na niedoczekanie. Małgorzata i jej muzyka są ciągle w drodze. Już nie tutaj i jeszcze nie tam. W jej utworach brzmi niewinna tęsknota za tym co ulotne i niedoścignione. Myśl jest tu ruchem, uczucie słowem, gest westchnieniem. Zwiewna słodycz przenika się z tym, co intymne i bolesne. Z kontrastów rodzi się napięcie, które porusza i nie pozwala pozostać obojętnym."

http://www.goskabanka.com/info-pl.html

Serdecznie zapraszamy!

XVIII Dni Kultury Francuskiej

Wielkimi krokami zbliżają się XVIII Dni Kultury Francuskiej.

Jednym z punktów programu jest Konkurs Piosenki Francuskiej, który od sześciu lat wpisuje się w kalendarz imprez organizowanych przez Człuchowskie Towarzystwo Polsko - Francuskie. Do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i językowych serdecznie zapraszamy zarówno solistów, jak i zespoły maksymalnie 4-osobowe w wieku od IV klasy szkoły podstawowej wzwyż (więcej informacji...).

Koncert laureatów odbędzie się podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 19 października 2019 roku, o godz.17.00 w niezwykłej scenerii człuchowskiego zamku.

W ten uroczysty wieczór odbędzie się także wręczenie nagród oraz wystawa prac zgłoszonych na konkurs "Miniatura Bazyliki Sacre Coeur w Paryżu lub jej detali architektonicznych". Konkurs został zapoczątkowany w 2016 roku. W jego ramach mogliśmy podziwiać pomniejszone kopie Wieży Eiffla, Katedry Notre Dame, Łuku Triumfalnego lub ich kompozycyjnych detali. Tegoroczny konkurs ma charakter otwarty, a zgłaszane prace mogą być wykonane w dowolnej technice (więcej informacji...).

Podobnie jak w poprzednich latach Galę Finałową uświetni występ Gwiazdy Wieczoru (o której już wkrótce...).

 

XIV Dni Kultury Francuskiej, Człuchów 2015

france1 Człuchowskie Towarzystwo Polsko – Francuskie w dn. 7 listopada 2015 r. po raz czternasty organizuje Dni Kultury Francuskiej. Inicjatywa ta symbolicznie wieńczy całoroczne działania Towarzystwa przybliżające człuchowianom Francję z jej pejzażami, zabytkami, kulturą, gastronomią i sympatycznymi mieszkańcami.

Czytaj więcej...